Kiedy do logopedy?

Do logopedy powinno się zgłosić profilaktycznie w momencie intensywnego rozwoju mowy dziecka w celu określenia czy rozwój ten przebiega prawidłowo lub gdy wystąpią niepokojące objawy tj.:


wizyta u logopedy Krakow Nowa Huta

Kiedy do terapeuty SI?

Do terapeuty integracji sensorycznej należy się zgłosić, jeżeli u dziecka występują niektóre spośród poniższych objawów, przeszkadzające mu w codziennym funkcjonowaniu:


terapia logopedyczna Krakow Nowa Huta

Kiedy do fizjoterapeuty?

Do fizjoterapeuty powinno się zgłosić profilaktycznie już w pierwszym okresie życia dziecka (3-4 miesiąc), w trakcie jego intensywnego rozwoju (wiek przedszkolny) lub w momencie, gdy rodzic zaobserwuje cechy nieprawidłowej postawy ciała. Konsultacje skierowane są do dzieci:


Kiedy do psychologa?

Do psychologa dziecięcego można zgłosić się z każdą sytuacją, która niepokoi rodzica. Rodzic może w trakcie wizyty uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytanie dotyczące rozwoju dziecka, poradę dotyczącą wychowania lub dowiedzieć się jak przygotować siebie i dziecko na różne potencjalnie trudne sytuacje. Najczęstsze trudności, z którymi zgłaszają się rodzice to:


psycholog dziecięcy Krakow Nowa Huta

Kiedy do pedagoga?

Z pomocy pedagoga należy skorzystać, kiedy rodzic dostrzega u dziecka opóźnienia w sferze poznawczej, emocjonalnej i społecznej, kiedy pojawią się trudności wychowawcze, trudności w nauce czytania, pisania i ortografii, zaburzenia koncentracji uwagi.

Dla kogo? Dla dzieci:


Jak wygląda wizyta?

Przebieg wizyt dostosowywany jest indywidualnie do każdego dziecka jednak możemy wyróżnić podstawowe elementy zgodnie z poniższą kolejności: